27.10.12

Let's fight for summer again!


Dva hlavní důvody, proč chci vrátit léto. Jsou vlastně naprosto prosté. Tím prvním - nenávidím silonky, mám dojem, že žádné holce nemůžou vykouzlit hezké nohy (vyjma těch černých), pro mě jsou absolutní katastrofou ty lesklé, které teď všude nepochopitelně prodávají. Důvodem číslo dvě je teplo. Opravdu začínám být nervózní z toho, co budu nosit když se opravdu ochladí a jak to sakra zkombinuji, aby to vypadalo dobře, a aby se to dalo publikovat. Pravá panika mezi ročními obdobími. Snad nejsem sama:)

* There are only two reasons for a need of summer comeback. The first reason - hate nylons! I think that suits no one (except for black nylons), for me, an absolute disaster are shiny nylons which are sold everywhere (don't understand).The reason number 2. - warm. I'm little bit nervous about what to wear when gets colder. Of course, I still want to look good so I need to figure it out (you know, how to combine fall/winter stuff). OMG, real fall/winter panic. Hope I'm not the only one with this feeling.


Šaty/dress - Bershka, košile/shirt - Zara, boty/booties - Pull and Bear, taška/handbag - Zara


Share:

3 komentáře

 1. This outfit is beautiful! All those accessories are gorgeous. I love that jacket!

  xoxo, Meera

  OdpovědětVymazat
 2. Adorable outfit. Love the camo jacket and the boots <3
  xo

  glamDevils

  OdpovědětVymazat
 3. I Hate winter so much :( Wearing warm things, still looking good such a hard thing :/ But Im pretty sure we'll do that!:)
  Love this combination,especially how you combined cool+cute!Love how dress looks amazing with the army jacket,and the boots-LOVE!WOuld u like to follow each other?Let me know dear!

  OdpovědětVymazat

Děkuji moc za všechny komentáře
* thank you very much for all of your comments

© Franche meets fashion | All rights reserved.
Blogger Template Designed by pipdig