19.10.12

Who says that white is not a fall colour?


Jogger pants. Dlouho, dlouho jsem je vídala na fotkách ale nikdy jsem u nás žádné neviděla. Nebo aspoň takové, které by opravdu nevypadaly jako tepláky do posilovny. Tyhle jsem našla náhodou na nelly.com. Musím uznat, že jsou opravdu super, pohodlné, příjemné a dobře sřižené. Líbí se vám?

*The jogger pants. I see them all over the internet but I've never found the ideal one. At least the one which doesn't look like sweatpants for a gym. I found these accidentally at nelly.com. I have to say they're really comfy, nice and well-cut. Do you like them?Kalhoty/pants - Nowhere via nelly.com, svetr/jumper - Cos, boty/shoes, kabelka/bag - Gina TricotShare:

8 komentářů

 1. Those pants look great on you :)

  Kisses Anne
  http://annenobody.blogspot.de/

  OdpovědětVymazat
 2. Cute outfit!Lovely pants and necklaces!

  http://www.asparklyhanger.blogspot.ro/

  OdpovědětVymazat
 3. You can wear white anytime you want, Your outfit looks great. Lovely blog, visit my blog and let me know if you want to follow and I will follow back

  OdpovědětVymazat
 4. i just ordered some white pants online, i can't wait for them to arrive! white is a fantastic color for fall, if you ask me!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Today, I find out they are in sale! OMG 70% off...angry :D

   Vymazat
 5. Takové kalhoty jsem neviděla ještě nikde a na nikom.. Z čeho jsou? Jako tepláky teda rozhodně nevypadají:)) ale tento typ kalhot může slušet opravdu jen hubeňourám, jako jsi ty :) Na mě by to vypadalo asi jako průhledný legíny.. :D
  Anna

  OdpovědětVymazat

Děkuji moc za všechny komentáře
* thank you very much for all of your comments

© Franche meets fashion | All rights reserved.
Blogger Template Designed by pipdig