17.04.14

HATED LOVE

tumblr
... a předtím tu bylo něco, co lidi nenáviděli ještě víc. Počkat, nic takového tady není. Všechno, co bylo in do dnešní doby, byla přípravka, boot fashion camp, adaptace. Pak ale přišla léčba šokem. Když půjdete od doktora, nezapomeňte mu vzít náhradní bačkory. Teď vážně, miluješ/nenávidíš - nic mezi tím. Je to skoro jako s tvarůžkama (ne?). Ať už naskočíte na palubu nebo na záchránný člun, je rozdíl úmysl (viz výše) a tragédie (jako třeba v tomto případě). Přežili jste harémové kalhoty, přežijete tohle. Nebo ne?

* ... and there was something worse before. Wait, there is no such a thing. Everything that was trendy 'till now was a prep school, boot fashion camp, adaptation. Then, the shock treatment has come. When you leave your doctor, don't forget to steal his scuffs. Frankly, love it or hate it - nothing between. It's almost like marmite, isn't it. Either you decide to board or jump into the lifeboat, there is a difference between intention (above) or tragedy (over here). You survived ultra baggy pants, you will survive this as well. Am I wrong?
Share:

6 komentářů

 1. Think it's safe to say I love! Even though I am slightly more tragedy as I do love the old socks + Birks combo haha! Great post, love your inspiration :)

  Take care,
  Daniella xox

  OdpovědětVymazat
 2. Haha gotta love Birks - great pictures!

  X STYLONYM http://www.stylonym.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 3. Cool inspiration....thank you for sharing....

  http://lttreasure.blogspot.co.uk/

  OdpovědětVymazat
 4. first time I saw these shoes I said NO, like a big NO, but now I dont know, i think i might even try them!
  xo
  Anastasia
  http://natbeesfashion.blogspot.co.uk

  OdpovědětVymazat
 5. Beautiful pics! x
  At first I was sooo against this shoes, but few days ago I tried them and they were so comfy! I think I might changed my mind :)

  Head Enough

  OdpovědětVymazat

Děkuji moc za všechny komentáře
* thank you very much for all of your comments

© Franche meets fashion | All rights reserved.
Blogger Template Designed by pipdig