06.10.14

ANDROGYNOUS
MANGO svetr // knit
MANGO kalhoty // trousers
MANGO boty // shoes
LINDEX kabelka // bag
H&M klobouk // hat

Móda na nás zkouší různé věci. 

Pokud to zůstane u barev a střihů, mnoho z nás si řekne ,,okej''. Co když ale móda zajde ještě dál a začne nám mluvit do pohlaví. Ne doslova (díkybohu) samozřejmě, ale snaží se to ovlivnit, jak jen může. Jak si jinak vyložit pánské kalhoty, boty, pletené svetry a klobouky, které nemají zdobné ani ň. Zase na druhou stranu, ptala se před x mnoha lety Eva sama, jestli chceme nosit sukně nebo kalhoty? Když by se tehdy Adam rozhodl pro pohodlí a zvolil větrací šachtu v podobě sukně, nemusely dnes tyhle věci nikoho udivovat. No, jenže je to tak, jak to je a my proto musíme odůvodnit každý pánský nádech našeho #ootd. I když moment, proč bychom to měly odůvodnit? Prostě někdy je dost haleneček, podpatečků a sukýneček. Dánové (dámy+pánové? Ne?) do boje!

*Fashion tries our patience

If talking about colours and cuts, many of us just say ,,it's kinda ok''.  But fashion goes further and teases our gender too. Not literally (thanks god) of course but tries to influence it. Or how can we understand male trousers, shoes, knitted jumpers and hats which don't have anything embellished? On the other hand, did Eva ask anyone about skirts or trousers? No. If Adam chose a skirt (as a matter of comfort) no one would be surprised at women wearing trousers at all. But hey, there is no if so we need to justify our trying to look like a man time to time. Oh wait - we don't cause who cares about our #ootd, right? Sometimes you just need to say stop to a skirt, petite dresses and heels.
Share:

16 komentářů

 1. Dokonalost sama jsi, Karol! ♥ A ootd jako vždy super. I když to není můj styl, ráda bych si na sebe i něco takového vzala. :))

  OdpovědětVymazat
 2. Top! A máš stejnej svetr jako já :-D.

  http://www.changingroom.cz

  OdpovědětVymazat
 3. Tak tenhle outfit se ti moc povedla moc ti sluší :) zajímalo by mě kdybych si něco takového zkusila já, jak by to asi vypadalo :D
  www.bokattyna.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 4. Chic!!! Ah, LOVEEEE this look!! :)

  Take care,
  Daniella xox

  OdpovědětVymazat
 5. Žijeme v době, kdy je v módě povoleno téměř vše. Jsem jedna z těch, co je za to vděčná. V žádném jiném století, by jsme neměli tak volnou ruku..

  OdpovědětVymazat
 6. Tak tohle se mi moc líbí! Přijde mi to na tobě takový přirozený, vyzařuje z toho pohoda, ale přitom ti to strašně sluší a i jednotlivý kousky jsou úplně super :)

  OdpovědětVymazat
 7. Tohle místo focení je dokonalý! Naprosto! A ty kalhoty taky. A svetr. A ty. A tak.
  www.dombydom.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 8. Tie boty <3 Úžasný outfit! :))

  http://withgreywolf.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat
 9. super dope look!! i like your pants and the color of your sweater
  very nice style

  New Look on the blog: Retro Chic w/ Strelli Homme

  Greets Jon

  OdpovědětVymazat
 10. Just perfect! :-)

  http://natasablair.com
  http://natasablair.com

  OdpovědětVymazat
 11. Káji tak tohle se mi hooodně líbí! Vypadá to skvěle a navíc i dost pohodlně! Palec hore!!!:)
  Style by Eliza.

  OdpovědětVymazat

Děkuji moc za všechny komentáře
* thank you very much for all of your comments

© Franche meets fashion | All rights reserved.
Blogger Template Designed by pipdig