23.03.16

10 USEFUL TIPS FOR YOUR THESIS


Bakalářka

byla těžká. Diplomka byla masakr. A to jak obsahově tak pocitově, jelikož víte, že vaše životní dílo stejně budou číst maximálně dva lidi. Přináším vám proto pár tipů, které se vám můžou při psaní hodit. Nebo vám alespoň pomohou nedopadnout jako já.

 1. Klíčový bod pro zjednodušení jsou zdroje. Záložky na netu a barevné papírky po knihách jsou guláš (a je jedno, jak krásně logicky srovnané je máte). Pište zdroje HNED. 
 2. Knihovna je super. Určitě tam toho hodně najdete, včetně klidu. Taky to je ztráta času a nervů. Sedněte k netu a hledejte, 80% tématických knih je ke čtení online. 
 3. Odpojte se od elektřiny, k notebooku si dokupte 6 dobitých baterek, zrušte si mobilní data, wifi, televizi, rádio a vůbec odjeďte mimo civilizaci. Jinak bude vše, včetně úklidu, atraktivnější než psaní
 4. Nemyslete si, že předepsaná témata jsou snažší. Vůbec. Odečtou vám zbytečné body za neoriginalitu a ještě budou mít vysoké nároky na zdroje a vypracování. Přijďte s něčím svým, co vás bude bavit
 5. Teď se mi to mluví, ale začněte včas. Já měla v páťáku všechny předměty v zimním semestru, takže se to moc nedalo. Kdybych to ale mohla vrátit zpět, napsala bych denně alespoň jednu ubohou stránku teorie. 
 6. Nebojte se poprosit známé o pomoc. Možná se v oboru pohybují oni sami nebo jejich přátelé. Jakákoliv ověřená osobní zkušenost je super oživením. 
 7. Buďte struční. Do složitých souvětí, které podle vás znějí inteligentně, se zamotáte. A inteligentní nebudou ani trochu. Pak budete sedět, koukat vedoucí do očí (jako já) a sami nebudete vědět, co to má znamenat. 
 8. Naformátujte si práci předem. Nezapomeňte na nadpisy, popisky tabulek a obrázků, oddíly i čísla stránek. Jakmile to uděláte na konci práce, celé se to rozsype (několikadenní zkušenost s bakalářkou 2 roky zpět)
 9. Připravte si hodně peněz. Taková průběžná kontrola, vyžadující tisk toho, co už máte, se opravdu prodraží. Hlavně že školy nemají pomalu ani na tisk vašeho zadání. 
 10. U obhajoby se tvařte sebejistě. Pevně si stůjte za tím, co jste měsíce s pláčem plodili a nenechte nikoho vám do toho mluvit. Nebo ať si to v tom presu napíšou sami, že. Mezi náma to stejně nečetli. 
P.S. Na hodinky Daniel Wellington máte stále 20% slevu s kódem franchemeetsfashion (do 15.4), tak si udělejte radost (stojí za to)

*Bachelor thesis

was hard. But master's thesis is insane. You know that nobody is gonna read your lifwork so your motivation level is low. I'm bringing you 10 tips to stay calm.
 1. Sources are everything. DO NOT POSTPONE. When you find something, go and write it down right into your work. Afterwards you would be lost, believe me. 
 2. Library is sweet and calm. But time flies so first search online cause many books are there to read. 
 3. Unplug everything. Buy and charge 6 PC batteries, shut down your wifi, TV, radio, youtube and mobile data. No Insta, no FB, no anything. Once you start writing everything is gonna be sooo tempting. 
 4. I know, I know. I'm smart now but believe me when I'm saying ,,START SOON ENOUGH''. I had all my exams during winter semester so it was impossible to start writing sooner but if I could turn back time I would write one crappy page per day. 
 5. Think about your topic. Don't think department's ones are better because they are not. Its not original and teachers want you to be better than people before you. Plus its easier to write about things you like.
 6. Don't be afraid of help. Maybe people around you have experience in your topic so it could be very helpful. 
 7. Be brief. Long sentences might look scientifically but in the end even you won't be able to guess what you were writing about. (wtf?!)
 8. Use templates as soon as possible. Chapters, paragraphs, sources, font and numbering are crucial. Without them you are about to create a mess. 
 9. Set aside enough money. There usually are consultations so it means you often need to print pages you have so far to make correction process easier. 
 10. In the end, be confident. You have written it. You have been sitting and writing it for ages so you know what's best. No one else knows. Even they say they do know better than you they don't. Never. 
P.S Don't forget to use my promo code for Daniel Wellington watches until 15th April. Use Franchemeetsfashion to get 20% down. 

What I'm wearing 

RIVER ISLAND coat (sale) ; MANGO jumper ; ZARA jeans (sale) ; TOPSHOP (old) kicks ; LINDEX bag ; DANIEL WELLINGTON watches (buy here)
Share:

9 komentářů

 1. Kéž by to šlo všechno aplikovat, hned, teď a bez keců! :)

  OdpovědětVymazat
 2. Krásny outfit ! Veľmi ti to pristane ♥
  NEW POST : THE COLORFUL THOUGHTS

  OdpovědětVymazat
 3. Bože, fakt se začínám bát :D. Mimochodem, fakt tě obdivuju a nepřestaneš mě udivovat. I za menší peníz dokážeš vytvořit tak stylový, luxusní outfit <3.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. moc děkuji Johanko ! A neboj se, zvládli i úplní blbci :D tím se vždy uklidňuju já O:-)

   Vymazat
 4. Lovely coat!!You look so beautiful!!Kisses!!

  OdpovědětVymazat
 5. Amazing outfit : ) The pants are really cool ; )
  LaMelenaDeLeón

  OdpovědětVymazat
 6. Skvělé tipy, mě to čeká za pár let, tak doufám, že si aspoň na nějaké rady od tebe vzpomenu. :D

  OdpovědětVymazat

Děkuji moc za všechny komentáře
* thank you very much for all of your comments

© Franche meets fashion | All rights reserved.
Blogger Template Designed by pipdig