15.09.12

Keep rollin'


Včera se počasí konečně trochu umoudřilo, tak jsem toho využila a vzala novou sukni (kterou jsem vám ukazovala v nedávném příspěvku New in) s, alespoň podle mě, nejsladším tričkem, které jsem za poslední dobu našla. Měla jsem také nové pointed heels, které jsem však k večeru musela přezout, protože nové boty jsou pohodlné zpravidla 2 hodiny, než začnete cítit, jaké jsou to doopravdy mršky. Jaké máte vy zkušenosti s novýma botama? Sedí vám vždy všechny nebo se vám stává jako mně, že v obchodě super a pak muka?

* Yesterday's weather was quite better so I used the opportunity and put on my new skirt (which I wrote about in post New in couple of days ago) with, in my opinion, the cuttest tee I've ever seen.  I also wore new pointed heels which I had to change in the evening because new shoes are comfortable about 2 hours, after that they start killing your feet. How are your experiences with new shoes? Suit you always all or you are unlucky as same as me and know that feeling when it's all good at shop but at home it changes into tortute?


  sukně/skirt - Topshop/motelrock, tee/tričko - Zara, blazer - River Island, lodičky/pointed heels - NewLook, loafers/mokasíny - Zara
   
Share:

2 komentáře

Děkuji moc za všechny komentáře
* thank you very much for all of your comments

© Franche meets fashion | All rights reserved.
Blogger Template Designed by pipdig